Logo Open Guitar Festivalu
  • XV. MISTROVSKÉ KURZY
    HRAD KŘIVOKLÁT 2018
    OPEN GUITAR FESTIVAL
    7. - 10. června 2018

  • Vystupující umělci

Dale Kavanagh

Kanaďanka Dale Kavanagh je považována za jednu z nejtalentovanějších světových kytaristek. V letech 1986 – 1988 získala první ceny na několika významných soutěžích – Segovia Competition (Gargnano), Neuchatel Competition (Švýcarsko), Scandinavian International Guitar Competition a dalších. Dale Kavanagh studovala na Acadia University, Dalhousier University, University of Toronto, Banff Center – Canada a svá studia dokončila na Musik Akademie der Stadt Basel (Švýcarsko) ve třídě Oscara Ghiglia.

Odehrála přes 1000 recitálů ve více než 40 státech, spolupracuje s renomovanými orchestry, pravidelně vede mistrovské kurzy a koncertuje na hudebních festivalech v Evropě, Severní a Jižní Americe a Asii. Působí také v souboru Amadeus Guitar Duo s německým kytaristou Thomasem Kirchhoffem.

Dale Kavanagh je profesorem kytary na Musikhochschule Detmold v Německu. Pro vydavatelství Hänssler Classic od r. 1999 natočila 17 CD. Její nahrávky byly oceněny v řadě renomovaných časopisů, např. Acoustic Guitar, Classical Guitar Magazin, Fono-Forum, Hi-Fi-Vision, Gendai Guitar, Gitarre und Laute, a další.

Mnoho skladatelů jí věnovalo svá díla, např. Christian Jost, Harold Genzmer, Carlo Domeniconi, Roland Dyens, Jaime M. Zenamon, Stephen Dodgson, Stephen Funk-Pearson a Bruce Shovers.