Logo Open Guitar Festivalu
  • XV. MISTROVSKÉ KURZY
    HRAD KŘIVOKLÁT 2018
    OPEN GUITAR FESTIVAL
    7. - 10. června 2018

  • Vystupující umělci

Ivana Bilej Brouková

Soprán – je absolventkou Pražské konzervatoře a „Hochschule der Künste“ v Berlíně (2000) v oboru píseň/oratorium, kde se zároveň, pod vedením theorbisty Nigela Northa, seznámila s autentickou interpretací staré hudby. Odtud pramení její zájmem o hudbu raného baroka až po raný klasicismus. Účastnila se mistrovských kurzů u Emmy Kirkby, Jill Feldman, Richarda Wistreicha, Reného Jacobse aj. Získala ocenění v interpretační soutěži Biagio Marini (BRD) a roční stáž na „Akademie für Alte Musik“ v Brémách.

Vystoupí jako host na koncertu Carla Domeniconiho.

V minulých letech byla přizvána do operních Národního divadla v Praze, Lužického operního léta nebo Macerata Opera Festivalu. Doma i jinde v zahraničí spolupracovala a spolupracuje s profesionálními ansámbly pro Starou hudbu (Collegium 1704, Musica Florea, Capella Regia, Hipocondria Ensemble or Bremer Baroque Consort,a.o.), se kterými účinkovala na různých hudebních festivalech (Prague Spring Festival, Concentus Moravie, Uckermaerkische Musikwochen, De Bijloke Gent aj.). V komorních projektech vystupuje v duu s theorbisty Ophirou Zakai nebo Janem Krejčou, s cembalistkou Editou Keglerovou, nebo s Janou Steidl Kindernayovou – romantická kytara. Od roku 2008 je členkou ženského vokálního souboru Tiburtina ensemble, který se věnuje interpretaci gregoriánského chorálu, středověkého vícehlasu a soudobé hudby.

Figuruje na nahrávkách ČRo, ČT, hudebních vydavatelstvích Supraphon a.s., Arta Records, Animal Music a Brilliant Classics. Mezi hlavní CD nahrávky patří „Hudba pražské katedrály“, „Amor Tiranno“ (z nejstaršího hudebního rukopisu Roudnické – Lobkowiczké sbírky) a v roce 2015 vydaný výběr ze „Sammlung vermischter Klavier und Gesangstücke für geübte und ungeübte Spieler“ J. A. Bendy s názvem „Sonatas, Sonatinas, Songs“.