Logo Open Guitar Festivalu
  • XV. MISTROVSKÉ KURZY
    HRAD KŘIVOKLÁT 2018
    OPEN GUITAR FESTIVAL
    7. - 10. června 2018

  • Vystupující umělci

Siempre Nuevo - Matěj Freml & Patrick Vacík

Kytarové duo Siempre Nuevo založili v říjnu roku 2007 dva nadaní čeští kytaristé, Matěj Freml (*1982) a Patrick Vacík (*1984). V květnu 2008 duo vyhrálo svojí první mezinárodní soutěž v italské Gorizii. Od té doby jsou tito mladí umělci pravidelně zváni na nejrůznější koncerty a festivaly jak v Čechách, tak v zahraničí (Německo, Polsko, Slovensko, Itálie). Od roku 2010 navíc každoročně koncertují a učí v rámci mistrovských kurzů v Číně (Shanghai, Qingdao, Suzhou, Hangzhou, Guangzhou, atd.), kde jejich popularita stále narůstá.

V roce 2010 vydalo duo Siempre Nuevo své první CD s názvem First Steps. O dva roky později následovalo CD s 10 sonátami barokního skladatele Domenica Scarlattiho, které duo Siempre Nuevo nahrálo na repliky romantických kytar z dílny českého kytaráře Jana Tuláčka. V současné době hrají oba kytaristé na zcela nové moderní nástroje světoznámého českého stavitele kytar Petra Matouška.

Od roku 2012 spolupracuje duo Siempre Nuevo s českou mezzosopranistkou Barborou Martínkovou-Poláškovou. V rámci tohoto projektu vznikly a dále vznikají zajímavé transkripce pro obsazení dvou kytar a zpěvu. Ke konci roku 2014 se stal Matěj Freml novým členem Pražského kytarového kvarteta, ve kterém Patrick Vacík působí již od roku 2006.