Logo Open Guitar Festivalu
  • XVI. MISTROVSKÉ KURZY
    HRAD KŘIVOKLÁT 2019
    OPEN GUITAR FESTIVAL
    6. - 9. června 2019

  • Vystupující umělci

Stefano Viola

se narodil v roce 1960 v hudební rodině. Již v devatenácti letech získal diplom na Hudební akademii v oboru hra na kytaru. Po Hudební akademii přesídlil Stefano do Milána, kde čtyři roky studoval u Ruggera Chiesy. V této době se take aktivně účastnil kurzů vedených Oscarem Ghigliou v Garganě v Sieně.

Stefano pravidelně vystupuje v Itálii i v zahraničí jako sólista i člen různých komorních seskupení. S ansámblem Italian Guitar Consort nahrál CD za účasti sopranistky Lorny Windsor. Získal mnohá ocenění na významných národních a mezinárodních soutěžích, například v soutěži Nicola Fagy v Terstu, Fernanda Sora v Římě, v Città di Alessandria, Maura Giulianiho v Bari).

Stefano se věnuje pedagogické činnosti, vyučoval na Kytarové Akademii Francisca Tarregy v Pordenone a na konzervatořích v Benátkách, Terstu, Rovigu, Perugii, Modeně, Bari a v Castelfranco Veneto. Jeho studenti získávají pravidelně ocenění na významných soutěžích.

Stefano se již léta zabývá studiem techniky hra na kytaru. Díky svým inovativním metodám je zván jako lektor na různé kytarové festivaly. Jeho výzkumy byly publikovány v kytarovém časopise Il Fronimo vycházejícím v Miláně. Ve spolupráci s nakladatelstvím Sinfonica Musical Editions dále vydal dvoudílnou publikaci zaměřenou na stupnice a legáta a také zrevidoval dva sborníky etud Fernanda Sora a Maura Giulianiho.

Bude vyučovat v průběhu celých mistrovských kytarových kurzů. Výuku zahájí dne 15.6. od 14 hodin místo přednášky Prof. Milana Zelenky.