Logo Open Guitar Festivalu
 • XVI. MISTROVSKÉ KURZY
  HRAD KŘIVOKLÁT 2019
  OPEN GUITAR FESTIVAL
  6. - 9. června 2019

 • Vystupující umělci

Igorevna Danilina

se narodila 26. června 1999 ve městě Penza. Od roku 2004 studovala hru na kytaru ve třídě profesorky O. Odrinové na Základní hudební škole č. 2 města Penzy.

Nehledě na útlý věk, lze Věru již od počátku jejího studia charakterizovat jako člověka vážného, tvůrčího a plně pohlceného svou prací. Každodenní domácí cvičení a intenzivní práce při studiu během hodin v hudební škole, to vše přispívá k rozvoji Věřina talentu.

Důležitými přelomovými událostmi v životě Věry se staly: cesta do Petrohradu v lednu 2007 na Mezinárodní soutěžní festival "Virtuózové kytary", na kterém obsadila 1. místo a cesta do Nižného Novgorodu v témže roce, kde byla vyznamenána diplomem "Nejvýraznější talent" IX. Otevřeného soutěžního festivalu v nominaci Klasický kytara ruského stylu".

V současné době Věra Danilina studuje ve 2. ročníku Hudební školy M. A. Balakireva ve třídě profesora Vladimíra Mitjakova. S ohledem na svůj věk dosáhla tato dívka překvapivých úspěchů a má vzácný potenciál opravdového špičkového interpreta kytarové hry. V Rusku již stačila vyhrát prakticky všechny prestižní soutěže kytaristů ve své věkové skupině a ve svých aktivech má rovněž vítězství v mezinárodních soutěžích v dospělých kategoriích. Ve svém mladém věku má již solidní pódiové zkušenosti a její vystoupení vždy vyvolávají nadšení obecenstva.

Hra Věry se vyznačuje upřímností a přesvědčivostí. Důležitou vlastností Věry je neskonalá touha vlastního rozvoje a otevřený postoj k poznání hudby.

Soutěžní úspěchy Věry Daniliny za období posledních 3 let:

 • 2013 březen - II. Mezinárodní soutěžní festival mladých kytarových interpretů Tabula Rasa (Moskva), Diplom vítěze I. stupně a Hlavní cena soutěže (mistrovská kytara),
 • 2014 leden - Hlavní cena II. Všeruské otevřené soutěže mladých interpretů lidových nástrojů (Nižnij Novgorod), 2014 březen - XII. Mezinárodní soutěžní festival interpretů hry na klasickou kytaru A. K. Frauči (Nižnij Novgorod) Diplom vítěze 1. stupně,
 • 2014 duben - IV. Mezinárodní soutěžní festival Klasická kytara v Aši. Hlavní cena,
 • 2014 listopad - Mezinárodní soutěž kytaristů v Bangkoku, 2. místo v kategorii dospělých
 • 2014 listopad - Mezinárodní soutěž kytaristů v Novosibirsku, 1. místo v kategorii dospělých,
 • 2015 listopad - 2. místo na 4. mezinárodní soutěži kytaristů A. K. Frauči (Akademie Gněsinových, Moskva),
 • 2016 - duben - 3. Cena na 4. mezinárodní soutěži kytaristů A. Choreva (Petrohrad),
 • 2016 duben - Stříbrná medaile 14. Delfských her (Tjumen).